Nowe trendy językowe w biznesie, czyli Pani Prezes czy Pani Prezeska? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Piątek, 16 Marzec 2012 13:15

W sobotę 24 marca 2012 r. o godz. 12.00 odbędzie się panel dyskusyjny „Nowe trendy językowe w biznesie, czyli Pani Prezes czy Pani Prezeska?” organizowany przez Wyższą Szkołę Bankową w Szczecinie.  Debata odbędzie się przy al. Wojska Polskiego 128 w sali 104.

Wywołany temat przez p. Minister Muchę spotkał się z dużym zainteresowanie mediów. W tym momencie powstaje pytanie – czy przez Panią Minister czy raczej Panią Ministrę lub Panią Ministerkę? Bez względu na dywagacje polityczne czy też względy społeczne poruszony temat ma niewątpliwy wpływ na kulturę samego języka, w tym w dużej mierze języka biznesu. Dlatego też celem debaty jest osadzenie obecnie medialnego  wątku odnośnie nazewnictwa stanowisk w realiach trendów językowych w biznesie. 

Prowadzącymi panel dyskusyjny będą:  Artur Ratuszyński – Kierownik Działu Informacji w Kurierze Szczecińskim i Monika Wiśniewska – dziennikarka Radia ESKA. Uczestnikami debaty będą trzy Panie i trzech Panów:

  • Anna Kornacka - Prezeska zarządu Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego Lewiatan,
  • Barbara Dobrodziej  - dr Nauk Ekonomicznych. Wykładowca na Wydziale Ekonomicznym w Szczecinie Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu,
  • Magdalena Kotnis - Prezes  Zarządu Zachodniopomorskiej Agencji Rozwoju Regionalnego S.A.
  • Michał Szostkowski - Country HR Manager oraz Członek zarządu w Tieto Poland. 
  • Ryszard Siwiec  - w latach 2007 - 2009 roku piastował funkcję Prezesa Zarządu – Dyrektora Generalnego w Zakładach Chemicznych „Police” S.A.
  • Maciej Borowy - Dyrektor Handlowy agencji reklamowej Butterfly

Debata ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny. Zapraszamy serdecznie wszystkich zainteresowanych.  

Więcej informacji na stronie: www.wsb.szczecin.pl 

Polecamy! 

Zmieniony: Piątek, 16 Marzec 2012 13:37
 

Nasi partnerzy