Usługi transgraniczne w Polsce i w Niemczech PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Środa, 29 Wrzesień 2010 18:27

Sieć EU-Net Oderpartnership (EUNOP) i jej partnerzy mają przyjemność zaprosić Państwa do udziału w polsko-niemieckiej konferencji: „Usługi transgraniczne w Polsce i w Niemczech: praktyczny wymiar europejskiej dyrektywy usługowej i korzyści dla przedsiębiorców”, która odbędzie się 21 października 2010, godz. 14.00 - 19.30 w Centrum Kształcenia i Technologii Izby Rzemieślniczej w Berlinie, Mehringdamm 14 (Kreuzberg)

Wprowadzona w życie 01.01.2010 r. europejska dyrektywa usługowa ma służyć zniesieniu istniejących barier na wewnątrzeuropejskim rynku usług. Centralnym elementem są tu Pojedyncze Punkty Kontaktowe, które zostały wprowadzone we wszystkich krajach UE. W Punktach tych usługodawcy mogą uzyskać wszystkie informacje istotne dla transgranicznego wykonywania usług oraz załatwić wszelkie konieczne formalności. Organizowana konferencja daje możliwość przeglądu stanu wprowadzania w życie dyrektywy w Europie, a szczególnie w Niemczech (region Berlina i Brandenburgii) oraz w Polsce. Konferencja ma skupiać się na aspektach praktycznych, istotnych dla przedsiębiorców.

Informacje organizacyjne:

  • Udział w imprezie jest bezpłatny.
  • Zapewniono tłumaczenie symultaniczne (nie trzeba znać jęz. niemieckiego).
  • Transport ze Szczecina w trakcie organizacji.

Zgłoszenia prosimy przesyłać na formularzu do 14 października 2010. Można je także przesyłać skanem lub mailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Szczegółowe informacje znajdą Państwo w programie lub na www.eunop.eu.

Zmieniony: Środa, 29 Wrzesień 2010 18:33
 

Nasi partnerzy