Światowy Tydzień Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 05 Listopad 2009 23:37

W dniach 16 – 22 listopada 2009 w 88 państwach jednocześnie odbył się Światowy Tydzień Przedsiębiorczości (ang. Global Entrepreneurship Week, GEW).

Pod tym hasłem kryje się ponadnarodowe wsparcie i stworzenie klimatu dla postaw przedsiębiorczych. Swobodny przepływ myśli, idei, pomysłów! Globalna burza mózgów, której celem jest opracowanie projektów, ponadnarodowe podzielenie się owymi, a następnie ich realizacja. W konsekwencji ukazanie przedsiębiorczości jako bardzo ważnego czynnika rozwoju cywilizacyjnego.

W przygotowanie Tygodnia zaangażowały się m.in. Stowarzyszenie Kreatywni Dla Szczecina, Polska Fundacja Społeczeństwa Przedsiębiorczego, zachodniopomorskie uczelnie wyższe. W promocję idei Tygodnia, w ramach akcji „Znani z nami”, aktywnie włączyły się znane, lubiane i cenione postacie świata nauki, rozrywki i mediów. W internetowej kampanii promocyjnej swoim wizerunkiem i autorytetem wspierają nas m.in. rysownik satyryk Henryk Sawka, aktor Michał Janicki, pływak złoty medalista Mateusz Sawrymowicz, wioślarz złoty medalista Marek Kolbowicz, wicemistrzyni w skoku o tyczce Monika Pyrek, aktorka i wokalistka Agnieszka Włodarczyk, satyryk Grzegorz Halama, szefowie regionalnych ośrodków Polskiego Radia oraz Gazety Wyborczej, rektorzy zachodniopomorskich uczelni i wielu innych.

Również mnogość przedsięwzięć w ramach zachodniopomorskiego tygodnia przedsiębiorczości zasługuje na uwagę. Ich lista oraz opisy znajdują się na stronie www.przedsiebiorczosc.pfsp.pl

Dziękujemy wszystkim za aktywny udział w Światowym Tygodniu Przedsiębiorczości. Razem twórzmy społeczeństwo XXI wieku. Społeczeństwo przedsiębiorcze.

Zmieniony: Wtorek, 22 Czerwiec 2010 12:20
 

Nasi partnerzy