Kreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
Czwartek, 25 Luty 2010 20:12W dniach 21-23 marca 2010 w Warszawie, pod hasłem ‘Kreatywne Miasta: Innowacja dla miejskich wyzwań’, British Council organizuje warsztaty dla przedsiębiorców społecznych z całej Europy.

Celem warsztatów będzie wsparcie przedsiębiorców społecznych w skutecznym zarządzaniu ich przedsiębiorstwami. Informacje o tym przedsięwzięciu chcielibyśmy przekazać ludziom wdrażającym nowe pomysły (produkty, usługi i rozwiązania), które wypełniają lukę powstałą w wyniku niezaspokojonych do tej pory potrzeb społecznych. To właśnie takie jednostki wytwarzają dobra i świadczą usługi w ramach gospodarki rynkowej, jednocześnie zarządzając swoimi inicjatywami w taki sposób, aby zyskała na tym lokalna społeczność czy też całe społeczeństwo. Mogą to być pracownicy lokalnych samorządów wprowadzający w życie własne inicjatywy lub projekty, prowadzący przedsiębiorstwa lub po prostu aktywnie działający obywatele, postrzegający siebie samych, jako przedsiębiorców społecznych.

Kreatywne Miasta (Creative Cities) to międzynarodowy projekt stworzony i prowadzony przez British Council. Jego celem jest pokazanie ludziom w całej Europie, jak ogromną rolę kreatywność, przedsiębiorczość i innowacyjność odgrywają w poprawianiu jakości ich życia, jako że to one właśnie sprawiają, że w miastach można lepiej żyć, pracować i bawić się.

Warsztaty prowadzone będą w języku angielskim.

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Uczestnicy będą wybierani na podstawie nadesłanych aplikacji (termin nadsyłania: 22 luty 2010)
Więcej informacji oraz formularz aplikacyjny można znaleźć na [stronie] Creative Cities
 

 

Nasi partnerzy